Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Blog

Genital siğillerde krem tedavisi nasıl yapılır?

Genital siğillerde krem tedavisi nasıl yapılır?

Genital siğillerde krem tedavisi nasıl yapılır? RAHİM AĞZI SİĞİLLERİNİN KREM İLE NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Son günlerde giderek popülerite kazanan yeni bir tedavi alternatifi de bağışıklık sistemini etkileyen bir kremdir.

Hastaların kendisi tarafından belirli aralıklarla uygulanan bu krem bağışıklık sistemi düzenleyiciler olarak adlandırılan bir ilaç sınıfını içerir.

Ancak bu kremin insanlarda dış genital bölgede görülen siğillerin ortadan kaldırılmasında gösterdiği etkinin mekanizması tam olarak bilinmemektedir.

İlacın bağışıklık sisteminde bazı maddelerin üretimini arttırarak virüslerin neden olduğu lezyonları gerilettiği düşünülmektedir.

Siğillerin hepsi kayboluncaya kadar ya da en fazla 16 hafta uygulanan bu tedavi sonucu genital siğil olan kadınların yüzde 72’sinde tedavi sağlanmaktadır.

Erkekler ile kıyaslandığında ilacın etkinliği kadınlarda daha fazladır. Uzun süredir var olan ve büyük siğillerin varlığında tedavinin başarısı düşmektedir.

Genital siğillerde krem tedavisi nasıl yapılır?

Bağışıklık sistemini etkileyen kremler, HPV ve genital siğil tedavisinde giderek popülerite kazanan ilk alternatiftir.

Siğiller kayboluncaya kadar ya da en fazla 16 hafta uygulanan kremler, genital siğili olan kadınların yüzde 72’sinde tedavi sağlamaktadır.

HPV (Human Papilloma Virus) genital bölgede ve mukozalarda enfeksiyon yapan, siğil şeklinde kitlelerin oluşumuna sebep  olan bir virüstür.

Siğil virüsü olarak da adlandırılan ve rahim ağzı kanserine yol açabilen bir hastalık  “Buna zamanında müdahale edilmesi gerekiyor ki rahim ağzı kanserine yol açmasın.

RAHİM AĞZI SİĞİLLERİ NASIL BULAŞIR?

Rahim ağzı siğilleri, yani bir başka değişle HPV cinsel ilişki ile birlikte bulaşır. Hem kadınlarda ve hem de erkekler görülür. Enfeksiyona neden olan virus derinin ya da mukozanın aktif üreyen hücre tabakasını etkiler. Cinsel ilişki sırasında oluşan mikroskopik sıyrıklar virüslerin bu tabakaları içine girmesine olanak sağlamaktadır. Bulaşan virüs uzun süre sessiz kalabileceği gibi çok kısa bir süre içinde de bulgu verebilir.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Virüsü Bilgi Paylaşım Forum ve Yorumları

  1. HPV viründen kurtulanların yorumları
  2. Genital siğillerden iyileşenlerin yorumları
  3. Ascus çıkanların sonuçları ve yorumları
  4. HPV virüsü genital siğiller için yapılan yorumlar
  5. Makat siğilinden kurtulanların yorumları
  6. Dilde siğilleri olanların yorumları
  7. Ağız içinde siğilleri olanların yorumları

Benzer Yazılar …