Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Blog

HPV Enfeksiyonu Tamamen Geçer mi ?

HPV Enfeksiyonu Tamamen Geçer mi ?

Hastalığın tedavi sürecine geçmeden önce hastalığın belirtilerini öğrenmenin çok önemli olduğunun belirtmek gerekir.  HPV aslında Human Papilloma Virus’ün kısaltmasıdır. Hastalığın tanımını yapacak olursak;  genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona sebebiyet veren, kondilom adı verilen lezyonların oluşmasını sağlayan bir virüstür. HPV çoğunlukla cinsel yol ile bulaşan bu hastalık toplumda oldukça fazla görülen bir hastalık türüdür. Bu virüs çok kolay yayıldığı için toplum içerisinde fazla görülmesine şaşırmamak gerekir. Virüsü biraz daha detaylandıracak olursak, genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona sebebiyet vererek orada siğil ve lezyonların oluşmasına yol açan bir virüstür.

HPV Belirtileri

Hpv’nin vücutta ilk olarak bir belirtisi yoktur. Bu virüs vücuda girdikten sonra bir kuluçka dönemine başlar. Bu süre 2 aydan 6 yıla kadar uzanan geniş bir kuluçka zamanıdır. Bu zaman dilimi içerisinde genital bölgede çeşitli siğil ve lezyon oluşmasına sebep olur. Erkekler özellikle bu hastalığa dikkat etmelidir çünkü bu hastalık kişide olsa bile belirti göstermeyebiliyor. Bu sebepten dolayı erkek hastalar farkında olmadan hastalığı yayıyorlar. Eğer virüsün bulaştığı kişinin bağışıklık sistemi güçlüyse, hastalığı kuluçka dönemine girmeden yok edebilme imkanı da mevcuttur .

HPV Tedavisi

HPV tamamen geçer mi sorusuna bu bölümde cevap verilebiliriz. Yukarıda da açıkladığımız gibi kişinin bağışıklık sistemine bağlı bir şekilde, HPV  bazı durumlarda vücut tarafından yok edilebilir.

  • Lokal anestezi ile işlemleri grçekleşir ve narkozun oluşturabileceği yan etkilerden etkilenmezler
  • Lazerle tedavi olduğu için kişi cildi zarar görmez, iz oluşması durumu az seviyededir.
  • Ameliyathane ortamında sadece 5 ile 10 dakika gibi bir sürede işleminiz gerçekleşir ve gün içerisinde gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar …