Tek Çözümü

From the blog

HPV enfeksiyonunun belirtileri nedir? Nasıl anlaşılır?

HPV nin belirtileri ve kurtulma yolları

HPV bir insana bulaştığında hiçbir belirti vermeden kalabileceği gibi bazen  siğil  yada yukarıda sıralanan diğer hastalıkların belirtilerine neden olabilir. En sık belirti siğil oluşmasıdır, siğiller et beni gibi küçük genellikle birkaç milimetre büyüklüğünde lezyonlardır, en sık ciltte, yüzde, el üzerinde, genital bölgede oluşur.

Bazen çok büyük siğiller oluşabilir ve bütün genital bölgeyi kaplayacak kadar büyüyebilir. Bu nedenle HPV virüsüne “siğil virüsü” de denir.

Bir insanda HPV virüsünün bulunduğunun anlaşılması herzaman belirtilere bakarak mümkün olmaz, bunun için  HPV DNA tesleri  yapılmaktadır, bu testler bütün HPV virüs çeşitlerini değil ancak en önemli tiplerini belirleyebilir.

HPV Tedavi Edilebilir mi? HPV’den Kurtulmanın Doğal Yolları

Yalnızca dünya üzerinde değil, ülkemiz içinde de oldukça yaygın bir virüs olan ve tedavi edilmediği takdirde kansere yol açan HPV yani human papilloma virüsü, pek çok kişinin farkında olmadan taşıdığı ve fark etmesiyle birlikte paniklendiği bir virüstür. Fakat bu virüsün doğru tedavilerle vücuttan atılması ya da taşıyıcı olunsa dahi baskılanması mümkündür. Siz de HPV tedavisi ve evde uygulayabileceğiniz doğal çözüm önerileri hakkındaki ayrıntılara yazımızda bulabilirsiniz.

Hpv nin Belirtileri

Hpv Human Papilloma Virus, vücuda girdikten  sonra 2-6 aylık bir kuluçka devresini takiben genital bölge ve veya anüs etrafında sayıları ve büyüklükleri değişken siğillerin kondilom oluşmasıyla belirtiler oluşur.

Belirtiler bireysel özelliklerden etkilenir ve genellikle erkeklerde tümüyle belirtisiz seyredebilir. Oral genital seks uygulamalarında ağız mukozasında da lezyonlar ortaya çıkabilir.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.