Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Blog

HPV için Doğal Çözüm Önerileri Nelerdir?

HPV için Doğal Çözüm Önerileri Nelerdir? HPV siğilleri için doğal çözümler

HPV için Doğal Çözüm Önerileri Nelerdir? Bir çok kişi koter işlemi sonrasında siğillerinin yinelemesiyle birlikte psikolojik ve cinsel sağlık açısından ciddi sorunlar yaşamaktadır.

Bu durumun önüne geçmek ve  bulmak için şu önerileri deneyerek oldukça büyük etkiler görebilirsiniz:

Sarımsak HPV için Doğal Çözüm

İçeriğinde bulunan allisin adlı bir bileşik sayesinde mikroplar üzerinde öldürücü etkiye sahip olan sarımsak, hem yemeklerle beraber tüketildiğinde hem de kapsül şeklinde alındığında HPV virüsü tedavisi için etkilerini göstermektedir.

Çay Ağacı Yağı HPV için Doğal Çözüm

Cilt bakımında genellikle kullanılmaya başlanan bir ürün olan çay ağacı yağı antibakteriyel özellikleri sayesinde enfekte olan kişiyi yeni risklere karşı korumakta ve bölgesel olarak bağışıklığı artırabilmektedir.

Bir pamuk yardımıyla genital siğiller üzerine uyguladığınız çay ağacı yağını gece boyunca beklettikten sonra durulayarak siğillere daha kısa sürede veda edebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Genellikle her derde deva olduğunu gördüğümüz elma sirkesi, virüsler üzerinde hem içildiğinde hem de dışarıdan uygulandığında.

Öldürücü etkiler yaratabilmekte,  siğil tedavisi için uzun yıllardan beri tercih edilmektedir.

Bir kulak pamuğu yardımıyla yalnızca siğil üzerine uyguladığınız elma sirkesini siğilin büyüklüğüne bağlı olarak 3 ila 4 saat beklettikten sonra kendiliğinde küçülme başladığını görebilir.

Etkileri içeriden desteklemek adına elma sirkesini direkt olarak içerek de tüketebilirsiniz.

Siğil üzerinde asidik etkisi nedeniyle yanmalara yol açabilen elma sirkesini bölgeden iyi bir şekilde duruladığınızdan emin olmalı, aksi halde tahrişe yol açarak enfeksiyonu artırabileceğinizi unutmamalısınız.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

Benzer Yazılar …