Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Blog

HPV Vücuttan arındırılabilir mi ?

HPV Vücuttan arındırılabilir mi ?

HPV virüs  ,insan papilloma virüsü enfeksiyonuna karşı  vücudun direnç gösterdiği immun yanıt, genellikle diğer  bilinen virüs  enfeksiyonlara göre  çok daha geç gelişir.

Bunun bilinen  nedeni, HPV  virüsü DNA virüsü olması nedeni ile konak immun cevabından maalesef kaçmaktadır. Bu kaçış esnasında  HPV virüsü tiplerine göre değişkenlik göstererek ayrıca kişinin bazı immun sistem fonksiyonlarını da baskılayabilir. Bu sebeple HPV ye bağlı enfeksiyonlarının iyileşmesi, hpv nin vücuttan atılaması ve tamamen temizlenmesi  uzun zaman almaktadır. Evet hpv vücuttan atılır, vücut hpv yi temiziler fakat bunun için kişiye ve virüsün tipine göre değişkenlik gösteren faktörlere bağlı olna bir sürede , aylar ve hatta yıllar içinde olmaktadır.

HPV virüsüne karşı direnç

HPV Virüs immun sistemden korunabilmek ve direnmek için  için birçok mekanizma geliştirmiştir. Bunlardan en önemlisi Virüsün DNA replikasyon döngüsüdür.  Bu safhada viremi fazı içermez. HPV ye bağlı  viral enfeksiyonun  bu hgenital siğil veya rahim ağzında hücre değişikliği de olabilir, epitelyum hücrelerinin lizisine yol açmaması ve doğal  farklılaşmaya bağımlı viral protein ekspresyo nunun immun  bazlı sistem hücrelerinden uzakta epitelin üst tabakalarında olması doğal gelişen  immun cevabın uyarılmasını azaltmaktadır.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

 

Benzer Yazılar …