Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Blog

HPV VİRÜSÜ HAKKINDA KISA BİLGİLER

HPV VİRÜSÜ HAKKINDA KISA BİLGİLER

HPV VİRÜSÜ HAKKINDA KISA BİLGİLER Çoğu insanda, insan papilloma virüsü (HPV) hiçbir semptoma neden olmaz ve kanser öncesi veya kansere dönüşmez. Ancak bu cinsel yolla bulaşan hastalıkla ilgili sizi şaşırtabilecek başka gerçekler var.

HPV YAYGIN BİR RAHATSIZLIKTIR

Hayatınız boyunca en az bir tür insan papilloma virüsü (HPV) kapma olasılığınız yüksektir. HPV, Türkiye’de cinsel yolla bulaşan en yaygın enfeksiyondur. O kadar yaygındır ki, cinsel olarak aktif erkek ve kadınların çoğu, yaşamları boyunca en az bir tür HPV alırlar.

DİĞER VİRÜSLERLE KARIŞTIRMAYIN

Genital siğillere neden olan HPV virüsünün türü, kansere neden olan HPV virüsünün türünden farklıdır.
HPV, 150’den fazla ilgili virüsten oluşan bir gruptur. Her HPV virüs türüne bir numara verilir. HPV türleri, bir kişiyi kanser riski altına alıp almamasına göre düşük riskli veya yüksek riskli olarak sınıflandırılır.

RİSK DÜŞÜKTÜR,KORKMAYIN ERKEN TEDAVİ OLUN !

Siğillere neden olan HPV tipi düşük risklidir, yani nadiren kansere dönüşür. Yüksek riskli HPV siğillere neden olmaz, ancak kansere dönüşebilir.
Yüksek riskli HPV tipleri sadece rahim ağzı kanserine değil aynı zamanda diğer kanserlere de neden olur. Yüksek riskli HPV tipleri sadece rahim ağzında değil, aynı zamanda vulva, vajina, penis, anüs ve boğazın arkasındaki kansere de yol açar ayrıca  dil ve bademciklerde de görülebilir.

KURTULMANIN BİR ÇOK YOLU VAR !

HPV enfeksiyonlarının çoğunu, hatta yüksek riskli HPV enfeksiyonlarını bile herhangi bir tedavi olmaksızın temizleyeceksiniz.
Çoğu insan cinsel olarak aktif hale geldikten kısa bir süre sonra HPV kapar ancak hiçbir semptomu yoktur. Çoğu insan, yüksek riskli türler de dahil olmak üzere enfeksiyonu, bulaştığını bilmeden iki yıl içinde temizler.

SİGARA ENFEKSİYONU KÖTÜLEŞTİRİR!

Sigara içmek HPV enfeksiyonunun temizlenmesini çok zorlaştırır.
Sigara içmek, kalıcı bir HPV enfeksiyonu geliştirme riskinizi artırır. Sigara içmek aynı zamanda hem servikal hem de vulva kanserleri için daha yüksek bir riskle bağlantılıdır.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Virüsü Bilgi Paylaşım Forum ve Yorumları

  1. HPV viründen kurtulanların yorumları
  2. Genital siğillerden iyileşenlerin yorumları
  3. Ascus çıkanların sonuçları ve yorumları
  4. HPV virüsü genital siğiller için yapılan yorumlar
  5. Makat siğilinden kurtulanların yorumları
  6. Dilde siğilleri olanların yorumları
  7. Ağız içinde siğilleri olanların yorumları

Benzer Yazılar …