Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Blog

Genital Siğil Belirtileri

Genital Siğil Belirtileri

Genital siğil HPV’nin neden olduğu enfeksiyonlardır. Siğillerin ağrısız, acısız olabileceği gibi bazen de kaşıntı ve kaşıntıdan kaynaklı olarak tahriş hissi yaratabilir. Dikkate almanız ve mutlaka aklınızda olması gereken genital siğil belirtileri şunlardır.

Gözlenen lezyonlar kabarık bir şekilde görülerek milimetrik olarak başlar.

Yassı olan bu lezyonlar deri renginde olabileceği gibi pembe ya da kahverengi tonlarında olabilir.

Kondilomlar daha çok et benzerine benzeyen görünümdedirler.

Genital Siğil Tedavisi

Siğiller fark edildiğinde doktordan yardım almanız gereklidir. Detaylı muayene sonrasında yaygınlığa göre tedavi yöntemi belirlenecektir. Eğer siğilleri erken fark ederseniz ve hafif, sınırlı alandaysalar krem ya da solusyonlar kullanarak yok etmek mümkün olur.

Doktor kontrolü aşamasında siğillerin yaygın olduğu ve oldukça büyük olduğu görüldüyse genital siğil tedavisi için cryokoagulasyon (dondurma) veya elektrokoterizasyon (yakma) yöntemlerine başvurulacaktır. Genital siğildondurma tedavisi sonrası ne yazık ki deride beyazlaşma gibi sorunlar ortaya çıkacaktır. Tedavi süresi kişiden kişiye göre süresi uzayabilir ya da tek seferde etkili olabilir.

Bu tedavide hastanın tamamen iyileştiği ve siğillerinin gittiği görüldüğü ana kadar cinsel temastan kaçınılması doğru olacaktır. Tamamen yok olan siğiller virüsün yayılmasını önleyecektir.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar …