Tek Çözümü

From the blog

Genital Siğil Kendiliğinden Geçer mi?

Genital Siğil Kendiliğinden Geçer mi?

Genital siğil kendiliğinden geçen bir hastalık türü değildir . Bu hastalığa yakalanan kişiler en kısa sürede tedavi olması gerekir, uzman hekime görünmelidir.
HPV, Human Papiloma Virus hastalığının kısaltmasıdır.  Genelde cinsel birliktelik ile bulaşan bu hastalık toplumda sık görülen ve dikkat edilmeyen bir hastalıktır. Bu virüs çok kolay yayılması toplumun çoğunda görülmesine sebep vermektedir. Virüsün kendisine değinmek gerekirse, genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona sebebiyet vererek orada siğil ve lezyonların oluşmasına yol açan bir virüstür.

HPV Belirtileri

Genital siğil hastalığının çok geniş zamanlı bir kuluçka zamanı vardır. Bu süre 2 ay ile 6 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre zarfı içerisinde cinsel organ ve anüs çevresinde değişik yapıda ve sayıda siğil ve lezyona sebep verebilmektedir.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir