Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Human Papilloma Virüs Blog

Genital Siğil Tedavisi (HPV)’ye Dair Her Şey

Genital Siğil Tedavisi (HPV)’ye Dair Her Şey

Genital Siğil Tedavisi Kadınların en çok rahatsızlık duyduğu problemlerin başında gelen  HPV hakkında merak edilenleri bu yazıda bulabilirsiniz. Ülkemizde ve Dünyada cinsellik ile ilgili en çok bilgi ve çözüme internetten ulaşılmaya çalışılmaktadır. En sık merak edilen cinsel problemlerden biride kondilomlardırKondilom yani genital siğiller, dünyada en sık cinsel ilişki ile bulaşan enfeksiyondur. İlk cinsel tecrübe erken yaşta ise, partner sayısı fazla ise, korunmasız cinsel ilişki oluyor ise kondilomdaha  çok sık görülmektedir.

Genital Siğil Nedir?

Genital siğil HPV virüsünün bazı tiplerinden kaynaklı genital bölgede kendini gösteren bir hastalıktır. Genital siğil nedir sorusunda HPV nedeniyle ortaya çıkan hastalık cevabı verilir. Kadınlarda genital bölgede siğil oluşumuna neden olan HPV’nin hücrelere yerleşerek hücrenin yapısını değiştirme etkisine sahiptir. Bu durumda ise HPV’nin çok sayıda çeşitleri arasında alt tiplerin hücrelerin kendilerine göre hızlı ve kontrolsüz olarak çoğaldığı gözlemlenir. Genital siğile neden olan HPV alt tiplerinde kanser gelişimi olmaz. HPV 6 ve 11 tipleri siğile neden olur ve kanserle ilişkisi yoktur. Kansere neden olan siğiller onkojen etkiye sahip HPV tipleri tarafından başlatılacaktır.

Genital Siğil belirtileri nelerdir?

HPV’nin neden olduğu genital siğiller hiçbir belirti olmadan ilerleyebilmektedir. Deriden kabarık ya da yassı, deri renginde-pembe-kahve tonlarında et beni benzeri kabartılar şeklinde görülen genital siğiller genellikle milimetrik olarak başlar ancak nadiren birkaç cm’lik siğiller de görülür. Büyük, birleşmiş veya nodül olarak görülen genital siğiller daha çok immunsupresif yani bağışıklık sistemi baskılanan ve diyabet hastalarında görülür. Lezyonların oluşmasından ardından siğillerin sayısı ve boyutu artabilir ya da kendiliğinden gerileyebilir.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Virüsü Bilgi Paylaşım Forum ve Yorumları

  1. HPV viründen kurtulanların yorumları
  2. Genital siğillerden iyileşenlerin yorumları
  3. Ascus çıkanların sonuçları ve yorumları
  4. HPV virüsü genital siğiller için yapılan yorumlar
  5. Makat siğilinden kurtulanların yorumları
  6. Dilde siğilleri olanların yorumları
  7. Ağız içinde siğilleri olanların yorumları

Benzer Yazılar :..