Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Blog

Genital Siğillerden Nasıl Kurtulunur?

Genital Siğillerden Nasıl Kurtulunur?

Siğiller. İsmi bile sevimsiz! Siğiller, tedavisinin zor olması ve kesin bir tedavinin bulunmaması sebebiyle insanın görüntüsünü ve sinirlerini bozabilir. Elindeki, yüzündeki, ayağındaki veya vücudundaki siğillerden muzdaripsen, aşağıda okuyacağın bilgiler siğilden kurtulmana yardımcı olabilecek önerileri içermektedir.

Tıbben Onaylı Tedavileri Kullanmak

Sabırlı ol. Siğillere HPV (insan papilloma virüsü) sebep olur ve bu itibarla, kişinin bağışıklık sistemi tarafından doğal olarak yok edilmesi biraz zaman alabilir. Bazı siğiller tedavi olmaksızın zamanla ortadan kalkar. Ancak, bu “zaman” birkaç haftadan birkaç yıla kadar değişebilir, bu nedenle daha aktif bir yöntem seçmek isteyebilirsin.

Salisilik asit veya %100 Trikloroasetik Asit (TCA) kullan. Salisilik asit, Compound W ve Occlusal içeren çoğu reçetesiz satılan siğil gidericilerin bileşenidir. Etkileme süresi değişiklik göstermekle birlikte işe yaraması tam bir sonuç almak haftalar sürebilir.

Cildini 5 dakika veya çok uzun bir süre suda beklet, asidi fırça kullanarak siğilin üzerine uygula ve kurumasını beklenir. Bir gün boyunca asidi cildinin üzerinde bırak. Bekledikten sonra kalan ölü deriyi istersen soyabilir, istersen de törpüleyerek çıkarabilirsin. Bunu iki ya da üç günde bir yapılır.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar …