Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Blog

HPV bebeğe zarar verir mi?

HPV bebeğe zarar verir mi?

HPV, cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon türüdür ve oldukça yaygın olarak görülen bir hastalıktır. Yapılan araştırmalar, insanların neredeyse %80’inin, hayatlarının bir bölümünde HPV virüsüne bulaşmış olacağını belirtmektedir. Peki HPV hamilelik döneminde bebeği etkiler mi? Prof. Dr. Bülent Tıraş detaylı bilgi verdi.

HPV geçmişi yokken hamile kalmaya çalışmak

Hamile kalmayı düşünüyorsanız, doktorunuz HP virüsü için özel bir test yapılmasını isteyebilir ancak bu testin yapılması şart değildir. Pap testlerini düzenli olarak yaptırıyorsanız, sonuçlarda görülen herhangi bir anormallik, zaten HPV testi yapılmasını gerektirecektir.

HPV ve hamilelik

HPV, dünya üzerinde milyonlarca kadın ve erkeği etkisi altına almaya devam etmektedir. Bu nedenle, eğer hamile bir kadında HPV geçmişi varsa, bunu doktoruna mutlaka belirtmelidir. Doktorunuz, doğumdan önce bu genital siğilleri alabilir. Böylece, doğumdaki kanamaları önlemiş olur. Çok nadir olarak, normal doğum sırasında genital siğiller bebeğe geçebilir. Bu da, bebeklerde ciddi tıbbi durumlara neden olabilir. HPV’si olan kadınlarda, hamilelik döneminde doku değişimi de artmaktadır. Bu da, erken doğuma sebep olabilir.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar …