Tek Çözümü

From the blog

Hpv Virüsü Nasıl Geçer?

HPV virüsü nasıl geçer

Virüs çoğunlukla cinsel yolla bulaşan hastalıklar içerisinde yeralmaktadır. Bayanlarda genital bölgede rahim ağzında siğiller oluşumuna, erkeklerde penis içerisinde veya üzerinde siğil oluşumuna sebebiyet verir. Vücuda girdiği zaman belirli süre kuluçka dönemi halinde bekler ve daha sonrasında çoğalmaya başlar.

Genital bölümlerde lezyon oluşumuna sebebiyet verir. Hastalığın tedavi edilmesi sonrasında tekrar etme özelliği bulunur. Bulaşması halinde vücutta genital bölge etrafında kabarcıklar, sivilce gibi ağrısız oluşumlar oluşmasına sebebiyet verir. Rahim ağzına yerleşerek bu bölgede kanser oluşumuna neden olur. Bayanlarda rahim kanseri, erkeklerde ise penis kanserine sebebiyet verir.

Değişik formlarda bulunan HPV virüsünün kanser oluşumuna neden özelliği bulunmaktadır. Bazı türleri belirti vermeden vücut tarafından yok edilirken; bazıları kansere sebebiyet verebilir. HPV virüsü cinsel birliktelikte ilişkisi bulaşması için ilişkiye olmasına gerek yoktur.esnasında kondom kullanılmadan ilişkiye girilmesi ile bulaşabilir.

Bulaşma yolları?

Bulaşması için ilişkiye girilmesine gerek yoktur. Genital bölgelerde bulunan ten teması, sürtünme yolu veya ciltte bulunan kesik yara tahriş gibi alana HPV virüslü kişinin temas etmesi halinde bulaşma ihtimali oldukça yüksektir. Erkeklerde bulunan penis sıvısı içerisinde bulunduğu belirtilir.

Sıvının partnere temas etmesi durumunda veya açık yara kesik gibi alanlara teması ile geçtiği belirtilmektedir. Tek eşlilik yaşamayın kişilerde aktif olarak görülme özelliği oldukça fazladır. İlişki dışında ortak tuvalet kullanımı, iç çamaşırı kullanımı, HPV virüslü kişiyle temas edilmesi, tokalaşma gibi durumlarda bu bulaşma ihtimali oldukça yüksektir.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.