Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Human Papilloma Virüs Blog

HPV’yi vücuttan atmayı nasıl hızlandırabiliriz?

HPV’yi vücuttan atmayı nasıl hızlandırabiliriz?

HPV’yi vücuttan atmayı nasıl hızlandırabiliriz? Esasında bu süreyi bizim yapmamız biraz zor ama bazı ko-faktörler son derece önemli. Bunlardan bir tanesi, eğer HPV bulaştıysa, ondan sonra kadın olsanız da erkek olsanız da kendinizi korumanız gerekli. Nasıl koruyacaksınız? Mutlaka kondom kullanacaksınız, bu önemli.

Ve aynı zamanda HPV virüsü genital bölgede iki farklı iki ana kategoride problem yaratıyor. Bunlardan bir tanesi anogenital sistemde, yani sadece rahim ağzında değil, vulvada, vaginada, anüste prekanseröz/ kanser öncesi lezyonlar yapıyor, hatta bunların kanserini yapabiliyor. Diğeri ise genital siğillere sebep oluyorlar. Şimdi eğer genital siğiller varsa, lütfen önleminizi alın. Özellikle bu siğilleri kanatmayın.

HPV’yi vücuttan atmak için yapılacaklar

Tedavi olmanız gerekiyor, yani bu siğiller olduğu yerde duruyor olsa bile lütfen kanatmayın, mutlaka tedavi olun. Artı, tüylerinizi de lütfen kesmeyin. Özellikle ağda, jilet, tüy dökücü krem gibi mekanik temizlikler yapmayın. Bunlar virüslerin atılmasını, virüsün vücudunuzdan atılmasını engelleyecek, aksine sürekli tekrar etmesine neden olacaktır.

Bunun dışında, dediğim gibi virüsün en azından vücudunuzda olduğunun farkında olmanız lazım, mutlaka tedavi olmanız gerekiyor. Ve tabi ki diğer ko-faktörler: Özellikle sigaradan vazgeçmeniz gerekiyor. Sigara gerçekten virüsün vücuttan atılmasını engelliyor, yavaşlatıyor.

Üçüncü bir grup var ki, bunlar yüksel riskli hasta grubumuz bizim için, nedir o; immun-suppresyon yani bağışıklık sistemini baskılayıcı birtakım ilaçlar alan hasta grupları. Örneğin, kronik böbrek hastası olan hastalar, örneğin sistemik lupuslu hastalar -bunlar sürekli steroid türevi ilaçlar kullanmak zorundalar- ülseratif koliti olan hastalar, böbrek veya karaciğer nakli, organ transplantasyonu geçirmiş olan hastalar.

Bunlarda doktorlarıyla kullanarak ilaç dozlarını mutlaka ayarlamak gerekiyor. Ve tabi ki bunun dışında diğer riskli davranışlardan da kaçınmak gerekir.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Virüsü Bilgi Paylaşım Forum ve Yorumları

  1. HPV viründen kurtulanların yorumları
  2. Genital siğillerden iyileşenlerin yorumları
  3. Ascus çıkanların sonuçları ve yorumları
  4. HPV virüsü genital siğiller için yapılan yorumlar
  5. Makat siğilinden kurtulanların yorumları
  6. Dilde siğilleri olanların yorumları
  7. Ağız içinde siğilleri olanların yorumları

Benzer Yazılar :..