Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Human Papilloma Virüs Blog

Genital Siğil Kendiliğinden Geçer mi?

Genital Siğil Kendiliğinden Geçer mi?

Genital Siğil Kendiliğinden Geçer mi? Genital siğil kendiliğinden geçen bir hastalık türü değildir . Bu hastalığa yakalanan kişiler en kısa sürede tedavi olmalı, uzman hekime görülür.
Human Papiloma Virus hastalığının kısaltmasıdır.  Genelde cinsel birliktelik ile bulaşan bu hastalık toplumda çok sık görülen ve dikkat edilmeyen bir problemdir. Bu virüs çok kolay yayılması toplumun çoğunda görülmesine sebebiyet vermektedir. Virüsün kendisine değinmek gerekirse, genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona sebebiyet vererek orada siğil ve lezyonların oluşmasına yol açan bir virüstür.

HPV Belirtileri Genital Siğil Kendiliğinden Geçer mi?

Genital siğil hastalığının çok geniş zamanlı bir kuluçka zamanı vardır. Bu süre 2 ay ile 6 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre zarfı içerisinde cinsel organ ve anüs çevresinde değişik yapıda ve sayıda siğil ve lezyona sebebiyet verebilmektedir. Erkekler için ayrı bir parantez açmak gerekiyor, bazen erkeklerde bu virüs olmasına rağmen herhangi bir belirti gösterir.
Bu sebepten dolayı özellikle erkekler farkında olmadan taşıyıcı konumunda yaşamlarına devam etmektedir. HPV vücuda bulaştığında direkt olarak kuluçka dönemine girerek, tepki gösterecek diye bir kural da yok. Eğer virüsün bulaştığı kişinin bağışıklık sistemi güçlüyse, hastalığı kuluçka dönemine girmeden yok edebilme imkanı da vardır.
Bunun dışında yukarıda da belirttiğimiz gibi hastalık kişilerde belirti göstermeyebiliyor, bu durum kişinin hasta olmadığını düşünmesine sebebiyet verebilir ama durum öyle değildir. Kişi hastalığı, farkına varmadan yaymaya yayar ve bu duruma “sessiz enfeksiyon” olarak adlandırılır. Sessiz enfeksiyonu yayan, belirtisi olmayan hastalara da “portör” adı verilir.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Virüsü Bilgi Paylaşım Forum ve Yorumları

  1. HPV viründen kurtulanların yorumları
  2. Genital siğillerden iyileşenlerin yorumları
  3. Ascus çıkanların sonuçları ve yorumları
  4. HPV virüsü genital siğiller için yapılan yorumlar
  5. Makat siğilinden kurtulanların yorumları
  6. Dilde siğilleri olanların yorumları
  7. Ağız içinde siğilleri olanların yorumları

Benzer Yazılar :..