Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Human Papilloma Virüs Blog

HPV Tedavi Seçenekleri

HPV  Tedavi Seçenekleri

HPV Tedavi Seçenekleri HPV tedavisi ile kast edilen genital siğillerin (kondilom) tedavisi dir ve  HPV virüsü enfeksiyonunun tedavisinde ana prensip bulaştırıcılığı ve nüksleri en aza indirmek için siğillerin mümkün olduğunca  zaman kaybetmeden ve tamamen temizlenmesidir.

HPV Tedavi Seçenekleri HPV tedavisi yani genital siğil tedavisi için genellikle kondilomları yok etmek için koterizayon (yakma tedavisi) ,  kriyoterapi (dondurma tedavisi ) gibi işlemlerin yanı sıra lazer tedavisi de kullanılmaktadır.

HPV Tedavi Seçenekleri HPV tedavisi mutlaka en iyi şartlarda yapılmalı ve hasta bunu takip eden dönemde de doğru bir şekilde takip edilmelidir.

HPV Tedavi Seçenekleri Kriyoterapi ile hpv tedavisi  , genital siğil tedavisi  ( Kondilom dondurma tedavisi)

Kriyoterapi ile  ( genital siğil dondurma tedavisi ) amaç siğilleri dondurarak sağlıklı ciltten uzaklaştırmaktır. Bu işlem için  için sıvı nitrojen kullanılır. Sıvı nitrojen özel bir cihaz ile  püskürtülerek yapılır. HPV Tedavi Seçenekleri

Dondurma tedavisi sırasında sıklıkla lokal anestezi uygulamasına gerek kalmaz.Krioterapi tedavisi sonrası 1-5 gün içersinde siğiller siyahlaşır ve kabuklanır yaklaşık 15 gün içersinde ise sağlıklı ciltten dökülerek ayrılırlar. Hasta bu dönem içersinde çeşitli merhemlerle yara bakımı yapar. HPV Tedavi Seçenekleri

Tedavi sürecinde ise ciddi bir açık yara oluşmamakta ve tedavinin kozmetik sonucu da iyi olmaktadır.

Komplikasyon olarak nadiren özellikle koyu cilt rengine sahip hastalarda dondurma işleminin  uygulandığı yerlerde beyazlama oluşabilir. Bu renk değişimi  geçici veya kalıcı olabilir. HPV Tedavi Seçenekleri

Dondurma tedavisi her zaman yapılmaz .Genellikle siğil sayısı az ise ve belirli büyüklükte ise kullanılması tercih edilir. Çok sayıda siğil varlığında pek etkili bir yöntem değildir.

HPV Tedavi Seçenekleri Elektrokoterizasyon ile hpv tedavisi ( Yakma ile genital siğil tedavisi)

Elektrokoterizasyon , koter ile yakma yöntemi ile  ( genital siğil yakma tedavisi ) özel uçlar yardımıyla elektrik akımı deriye uygulanır ve hastaya temas ettirilen antenden cihaza döner.

Yani hastanın cildinde elektrik akımı dolaşırken en fazla dirence uğradığı yer olan cihazın tedavi ucunda belirli bir  ısı oluşur. Bu şekilde siğiller yakılarak temizlenmiş olur.

Kriyoterapi  yöntemine göre daha kalıcı bir tedavi sağlar ve genital siğillerin tedavisinde bir çok merkezde krioterapi yöntemine göre bir alternatif ve  ilk seçenektir.

HPV Tedavi Seçenekleri Leep yöntemi ile genital siğil,  hpv tedavisi

Yeni bir teknoloji olan LEEP Loop Electrosurgical Excision Procedure cümlesinin kısaltılmış halidir.Aslında  LEEP yöntemi PAP smear sonucunda anormallik saptanan kadınların rahim ağzındaki değişimin kesin tanısını koymak ve tedavi etmek amacıyla yapılır.

Bu alet yardımıyla rahim ağzındaki değişim gösteren alan hızlı, etkili ve ağrısız bir şekilde kesip-yakma yaparak çıkartılmaktadır.

Aynı mantıkla LEEP yöntemi ile genital siğilleri keserek çıkartmak çok kolay ve kalıcı bir yöntemdir , tedavi sonrası genellikle iz bırakmaz.

Çok sayıda ve daha çok büyükçe  siğillerin  tedavisinde kullanımı kolay ve kalıcı iz bırakmayan ve bizim de tercih ettiğimiz bir tedavi yöntemidir.

Genital siğil patolojiye veya tiplemeye gönderilecek ise bu yöntem ile çıkartılması incelenecek  dokuya zarar vermediği için en iyi yöntemdir.

HPV tedavisi , Genital siğil tedavi ücreti, fiyatları nedir?

HPV tedavisi fiyatları genital siğillerin tani  kondiomların büyüklüğüne, yaygınlığına ve yerleşimine, işlemin  lokal veya genel anestezi ile yapılıp yapılmayacağına göre değimektedir.

Genital siğil tedavisi fiyatları, ücreti bu işlemi yapan hekimin ve merkezin fiyat politikasına göre de değişkenlik göstermektedir. Doğru bir fiyat, ücret değerlendirlmesi için tedavi işlemi öncesi yapılacak muayene ve değerlendirme yardımcı olmaktadır.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Virüsü Bilgi Paylaşım Forum ve Yorumları

  1. HPV viründen kurtulanların yorumları
  2. Genital siğillerden iyileşenlerin yorumları
  3. Ascus çıkanların sonuçları ve yorumları
  4. HPV virüsü genital siğiller için yapılan yorumlar
  5. Makat siğilinden kurtulanların yorumları
  6. Dilde siğilleri olanların yorumları
  7. Ağız içinde siğilleri olanların yorumları

Benzer Yazılar :..