Yüksek Riskli HPV Tipleri
Genital Siğil Çeşitleri İyileşenler Kurtulanlar
Düşük Riskli HPV Tipleri
Blog

HPV’yi vücuttan atmayı nasıl hızlandırabiliriz?

HPV’yi peki vücudumuzdan nasıl hızlıca atabiliriz?

HPV’yi peki vücudumuzdan nasıl hızlıca atabiliriz? Esasında bu süreyi bizim ayarlamamamız biraz zor ama bazı ko-faktörler son derece önemlidir. Bunlardan bir tanesi ise, eğer HPV bulaştıysa, ondan sonra kadın olsanız da erkek olsanız da kendinizi korumanız gerekiyor. Nasıl koruyacaksınız? Mutlaka kondom kullanacaksınız, bu önemli. Ve aynı zamanda HPV virüsü genital bölgede iki farklı iki ana kategoride problem yaratıyor.

Bunlardan bir tanesi anogenital sistemdir

Bunlardan bir tanesi ise anogenital sistemde, yani sadece rahim ağzında değil, vulvada, vaginada, anüste prekanseröz/ kanser öncesi lezyonlar yapıyor, hatta bunların kanserini yapabiliyor olmasıdır. Diğeri ise genital siğillere sebep oluyorlar. Şimdi eğer genital siğiller varsa, lütfen önleminizi alın. Özellikle bu siğilleri kanatmayın. Tedavi olun, yani bu siğiller olduğu yerde duruyor olsa bile lütfen kanatmayın, mutlaka tedavi olun. Artı, tüylerinizi de lütfen kesmeyin. Özellikle ağda, jilet, tüy dökücü krem gibi mekanik temizlikler yapmayın.

HPV’yi vücuttan atabilecek miyim? 

Herkesin merak ettiği ayrıca sürekli olarak sorduğu soru esasında temel sebebi HPV’yi vücuttan atabilecek miyim? Bazı internet sitelerinde bunun atılmadığı yazsa da, vücuttan atılmaması son derece nadir bir durum temelde. Genellikle HPV virüsü sıklıkla genel olarak bakarsanız tüm HPV tiplerine; bir yıl içinde %70, iki yıl içinde %85-90, ve 3 yıla doğru da %98 oranında kesinlikle vücuttan atılacaktır. Peki bu atılma, neden daha önceden atılmıyor.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar …